Zij steunen onze kandidatuur ook!
Bekende gezichten uit Rekkem en omgeving en andere protagonisten uit de wielerwereld motiveren waarom Rekkem in 2013 het Dorp van de Ronde moet worden.
Jozef Deleu
Ik was zeventien toen Karel van Wijnendaele (1882-1961), stichter van de 'Ronde van Vlaanderen', voor de studenten van de normaalschool van Torhout kwam spreken over de wielersport en over zijn krant Sportwereld, waarvan hij hoofdredacteur was.
Hij had een stem als een klok en vertelde begeesterend over de Ronde. Zijn toespraak maakte grote indruk op ons en ze is me ook levendig bijgebleven. Ze begon met de onvergetelijke en plechtige woorden: " Wanneer ik met mijn peinzend oog in de verte staar..." Daarop volgde een stortvloed van verhalen over de moed en het doorzettingsvermogen van de Flandriens.
Dat Paul Deman de winnaar was van de eerste "Ronde van Vlaanderen" in 1913, heb ik toen vernomen. Maar dat die Flandrien een geboren en getogen Rekkemnaar was, werd er niet bij verteld.
Ik juich het idee van het stadsbestuur van Menen toe om te kandideren voor Rekkem als "Dorp van de Ronde" in 2013. Dat zou een uniek en heel terecht eerbetoon zijn aan de winnaar van de eerste 'Ronde van Vlaanderen.'
Jozef Deleu
auteur
Ereburger van Menen
inwoner van Rekkem
Klaas Delrue
Het is iets met die Vlamingen. Koers zit ons in het bloed. Dat was en is bij ons thuis niet anders. Er bestaat wellicht geen gen voor ‘de Koers’ maar ze wordt ons wel met de paplepel meegegeven. Je bent nauwelijks drie jaar en je moet stil zijn voor die coureurs op TV. Dus begin je maar mee te kijken ook al snap je er in het begin geen snars van. En voor je ’t weet zit je zelf te roepen ‘Stil, ’t is koers!’.
Of het een goed idee is om de Ronde door Rekkem te laten passeren moet je mij dus geen twee keer vragen. Bovendien mag De Ronde van Vlaanderen ook wel eens haar verste uithoeken aandoen, als ze echt een Ronde van Vlaanderen wil zijn.
Ons belangrijkste argument is even eenvoudig, als oerdegelijk en dus niet te overtreffen. Natuurlijk wil iedereen de Ronde door zijn dorp zien passeren. Maar wij hebben wel de eerste Ronde-winnaar in onze rangen. In 2013 exact 100 jaar geleden. Oftewel: Paul Deman 100 jaar later nog maar eens niet te kloppen als je’t mij vraagt.
Klaas Delrue
frontman van Yevgueni
geboren en getogen in Rekkem
Giovanni Visconti
Italiaans kampioen Giovanni Visconti kwam vrijdag 2 december 2011 naar zijn supportersclub in Rekkem en ondertekende er ook onze kandidatuur Rekkem Dorp van de Ronde 2013.
Als het een beetje meezit, zal Visconti in april van 2013 voor de deur van zijn supporterslokaal in het Paradijs voorbij kunnen flitsen. Hij hoopt mee met ons...
Giovanni Visconti rijdt in 2012 voor Team Movistar | hij is 3-voudig Italiaans kampioen | zijn supporterslokaal in Rekkem is in café Louis



