Vanaf 1 april kost een elektronische identiteitskaart € 14

  • 31/03/2010
  • 1208 keer gelezen
Identiteitskaart

Prijsverhoging door FOD Binnenlandse Zaken

De Federale Overheidsdienst (FOD) Binnenlandse Zaken verhoogt vanaf 1 april 2010 de prijs die zij aan de gemeentebesturen aanrekent voor de elektronische identiteitskaart (EID) van € 10 naar € 12. Dit gebeurt wegens een stijging van de kostprijs voor de aanmaak van een EID.

Sinds 1 januari 2008 int de stad Menen € 2 voor de afgifte van een elektronische identiteitskaart. Door de prijsverhoging vanuit Brussel heeft de gemeenteraad op 29 maart beslist dat de afgifte van een EID voor Belgen en vreemdelingen vanaf 1 april 2010 verhoogd wordt van € 12 naar € 14.

Ook de prijs voor de afgifte van een EID met een dringende procedure (levering binnen de vier dagen) en een zeer dringende procedure (levering binnen de drie dagen) wordt vanuit Brussel verhoogd van respectievelijk van € 87,12 tot € 113 en van € 139,15 tot € 177.

Hier opteerde de stad Menen ervoor om enkel de kostprijs van die procedures (die dient te gebeuren via een koerierdienst) in rekening te brengen.

KIDS-ID

Voor de afgifte van een Kids-ID blijft de normale afgifteprijs € 3.

De prijzen voor de dringende en zeer dringende procedure worden wel aangepast. Ook hier wordt enkel de gestegen kostprijs in rekening gebracht.

Vanaf 1 april 2010 kost een Kids-ID met een dringende procedure € 106 i.p.v. € 80 en met een zeer dringende procedure € 170 i.p.v. € 105.

Overzicht kostprijs EID en Kids-ID

  EID Kids-ID
Normale procedure € 14 € 3
Dringende procedure € 113 € 106
Zeer dringende procedure € 177 € 170
  • Delen

Contact

Deze week in Menen