Algemeen Waterverkoopreglement van kracht sinds 1 juli 2011
Tot nu toe hadden de verschillende drinkwaterbedrijven en rioolbeheerders elk hun eigen waterverkoopreglement. Een Algemeen Waterverkoopreglement werkt de onnodige verschillen weg, zodat voortaan iedereen in Vlaanderen een gelijke behandeling krijgt voor de aansluiting op het drinkwater- en rioleringsnetwerk. Naast een algemeen waterverkoopreglement, zullen later dit jaar ook een bijzonder en technisch waterverkoopreglement worden uitgewerkt.
Van aansluiten tot afsluiten
In het Waterverkoopreglement staan afspraken over het aansluiten, het afsluiten en het heraansluiten op het openbaar leidingnetwerk en over het aansluiten op het afvalwater- en hemelwaternetwerk. Daarnaast bevat het ook richtlijnen voor de opbouw van de factuur, de betalingstermijnen en de te volgen procedure bij wanbetaling.
Elk drinkwaterbedrijf moet water leveren van goede kwaliteit dat aan alle kwaliteitseisen voldoet. Een goede binneninstallatie is essentieel voor een goede waterkwaliteit aan de kraan en in het openbaar drinkwaternetwerk. De keuring van de binneninstallatie van het drinkwatercircuit is daarom verplicht. Nieuw is ook de verplichte keuring van de installatie van de klant voor de afvoer van afvalwater en hemelwater bij nieuwbouw en grote verbouwingen.
Een watermeter ter hoogte van elke aftakking was al verplicht. Dit wordt nu uitgebreid naar een watermeter per wooneenheid bij elke nieuwbouw. Dit betekent dat nieuwe appartementsgebouwen voortaan een watermeter per appartement moeten installeren. Bij bestaande gebouwen met meerdere wooneenheden is nog een groepsmeter toegestaan, maar bij renovatie van de binneninstallatie moet bij elke wooneenheid een watermeter geplaatst worden.
Belangrijkste wijzigingen
Een belangrijke nieuwigheid is dat drinkwaterbedrijven de klant moeten informeren wanneer het verbruik met 50% en met minstens 100 kubieke meter is toegenomen ten opzichte van de vorige verbruiksperiode. Op verzoek van de klant voert het drinkwaterbedrijf dan kosteloos een eerste controleonderzoek uit om mogelijk de oorzaak van dit hoge waterverbruik te verklaren. Het Algemeen Waterverkoopreglement legt ook vast onder welke voorwaarden het drinkwaterbedrijf een minnelijke schikking verleent aan klanten met een abnormaal verbruik als gevolg van een lek. Dat moet heel wat onnodige ellende (en vooral torenhoge waterfacturen) voorkomen.
Meer weten?
Algemeen waterverkoopreglement (pdf)
Brochure VMM algemeen waterverkoopreglement (pdf)
Contact
-
Westlaan 9,8560 MoorseleTel: 056 240 460 - wachtdienst 016 301 340Fax: 056 518 981
Dienstverlening
Deze week in Menen
- Dirk Steppe en Kat Steppevan 05/05/12 tot 26/05/12
- Cursus Mode: Blouse - Jurkvan 01/09/11 tot 14/06/12
- Praatcafé: Kosmopolietvan 21/10/11 tot 27/12/13
- De Libanese Keukendi 22/05/12, van 19:00 tot 22:00
- Creatief met seizoens- en vergeten groentenwoe 23/05/12
- Week van de begraafplaatsenza 26/05/12, vrij 01/06/12, zo 03/06/12
- Wielerwedstrijdza 26/05/12
- Stadsmuseum 't Schippershof woe, do, vrij, za, zo van 14:00 tot 17:30
- JukeboxmuseumAltijd open
- Molen de Goede Hoop zo



